6 a 10 denní běžecký závod v New Yorku

Tři besedy o sportu na UTB ve Zlíně

Během prázdnin se uskutečnily tři zajímavé besedy se členy sportovního klubu SCMT spojené s promítáním. Všechny tři večery se uskutečnili v Academia Centru Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Všechny večery byli také pozvánkou na 2 mílový běh, který je již roky organizován v mnoha zemích pro veřejnost a na kterém všichni přednášející začínali.

Úterý 27. července (Přeplavání Kanálu La Manche)

Přeplavání Kanálu La Manche

Plavec Nidhana Lendacký ze Slovenska se s posluchači podělil o své zážitky z přípravy a překonání Kanálu La Manche(2004) a Lochnesského jezera (2008). Nikdy se nepovažoval za plavce profesionála a o svém plavání říká tohle: „Náš život by se neměl točit jen okolo pracovních povinností. Důležité jsou i vaše osobní cíle, naplňování našich snů a tužeb. Hledal jsem vyšší smysl a našel jsem ho ve sportu a zjistil jsem, že to je to, co mě přináší radost.“

 

Úterý 3. srpna (Běh na 6 a 10 dnů)
Start 6 a 10 denního běžeckého závodu v New Yorku
Běh, který trvá 6 a 10 dnů. Tak právě o těchto ultrabězích vyprávěla Sylva Stádalová, Zuzka Docziová a Abhejali Bernardová ze Zlína. Všechny se těchto běhů zůčastnily opakovaně a vyprávěly o svých zážitcích v průběhu běhu a jak jim meditace pomohla překonat problémy, které se oběvily v průběhu. Běh, který se každoročně běhá v New Yorku, je opravdovým testem vytrvalosti každého běžce, který se ho zúčastní. Při tomto běhu se každý snaží uběhnout tu největší vzdálenost a to jak ve dne, tak i během celé noci.

 

Úterý 7. září (Nejdelší běh na světě na 3100 mil)
V cíli 3100 mil závodu
Nejdelšího certifikovaného běhu na 3100 mil (4988km) se každoročně účastní jen něco mezi 10 až 15 běžci z mnoha zemí. Jaké to bylo během letošního posledního čtrnáctého ročníku, jaké zážitky tento „běh běhů“ přinesl a jak najít v sobě vnitřní sílu tento běh dokončit se snažil posluchačům přiblížit běžec Atmavir Spáčil (ČR) a Baladev Saraz (SR).


Zdroj: cz.srichinmoycentre.org